Vaiņodes novada Embūtes pagastā ir apdzīvota vieta – Dēsele, kuru, iespējams, daudzi neievērotu, ja vien nezinātu populāros “Dēseles dārzus”, kas iekarojuši atpazīstamību ar ogām visā Latvijā. Tuneļveidīgajām siltumnīcām pabraukt garām nav iespējams. Sezonas laikā dzirnavu apkārtne smaržo pēc zemenēm un ķiršiem. Ražas laikā viesi var mieloties un iegādāties zemenes, krūmmellenes, avenes, plūmes, bumbierus, ābolus, kazenes, upenes, vīnogas, sausseržus. Tiek piedāvātas ekskursijas dārzos un vīna degustācijas.

“Dēseles dārzu” centrā ir bijušās Dēseles dzirnavas. Skaista, tumši sarkana ķieģeļu māja, kurā ierīkots viesu nams. 2017. gadā notikusi īpašnieku maiņa, un šobrīd tajā saimnieko Sanda Ļaudāma kopā ar ģimeni. Šai, likteņa varā pamestajai, novārtā atstātai vietai, tika atgriezta dzīvība. Tas darbs, ko Sanda kopā ar vīru un ģimeni gada laikā padarījusi, ir neaptverams: sakopta ne tikai lielā dzirnavu ēka un apkārtne, bet arī augļu un ogu dārzi 30 ha platībā. Katra viesu nama istaba tika ērti iekārtota, pievēršot uzmanību interjera detaļām – lavandām skaistos māla podiņos, “omītes” tamborētām mežģīņu sedziņām, no katra stūra, katras telpas, ogu vai ābeļu rindas nāk mīlestības enerģija. No numuriņu privātajiem balkoniem paveras aizraujošs skats uz dzirnavu ezeru, upes ieleju un atjaunotajiem ogu un augļu dārziem segtajās platībās. Šeit ir klusa miera osta, kur veldzēt prātu un rast sirdī mieru.  Viesu un atpūtas nams „Dēseles dzirnavas” ir vieta ar stāstu, kurā Sanda ar savu ģimeni ielikusi pati sevi, savu sirds siltumu, radot vietu ar sapņiem, kur baudīt kluso dabu, svētku noskaņu, siltu tēju, pirts un karstā kubla veselības kūri un vērot dabas skatus.

Pārstrādes produkcijas ražošanu aizsākām pirms aptuveni 3 gadiem, kad sākām ražot produktus sublimācijas tehnoloģijā. Tad bija jaunums Latvijas tirgū. Šādi produkti šobrīd jau ir plaši pazīstami.

Vēlāk, izmantojot dārzos izaudzēto, sākām ražot arī ievārījumus, džemus, mērcītes, sīrupus, sukādes, bezē cepumus un citus labumus.

PVD reģistrācijas numurs- 083532

Dēseles dārzi

E-pasts: info@deselesdzirnavas.lv
Tālrunis: +371 61111199