Zemnieku saimniecība “Rubuļi”, atrodas Saldus novada Zaņas pagastā, izveidota 1990. gada janvārī. Uz dibināšanas brīdi saimniecībā bija 4 cūkas, 2 slaucamas govis, 2 jaunlopi un vistas, dibinātājiem nebija nekādu zināšanu uzņemējdarbībā, grāmatvedībā un ekonomikā. Tāpat nebija nekādu resursu, izņemot savu fizisko spēku, jaunību un lielu uzdrīkstēšanos.

2000. gadā saimniecība sāka attīstīt cūkkopību. Saimniecībā vidēji gadā ir  2500 liels cūku ganāmpulks, t.sk. 235 sivēnmātes. Tiek audzētas Landrases šķirnes cūkas, kuras tiek krustotas ar Jorkšīras vai Pjetrenes mātes līniju šķirnes cūkām, krustošanas rezultātā iegūst M1 sivēnmātes, kuras tālāk tiek sēklotas ar terminālo kuiļu bioproduktu un rezultāta iegūst nobarojamos sivēnus. Cūkas baro ar saimniecībā izaudzētiem graudiem un ģenētiski nemodificēto soju un minerālbarību. Līdz 100 kg dzīvsvara cūka tiek nobarota  vidēji 150- 165 dienās.

Mājražošanu saimniecība uzsāka 2014. gadā ar domu – ražot produkciju no saimniecībā audzētas cūkgaļas, pēc iespējas mazāk izmantojot E vielas. Realizējot LEEDER projektu “Desu, kūpinājumu un konservu ražošana no saimniecībā izaudzētām cūkām”, izveidoja gaļas pārstrādes cehu, kurā pārstrādā ap 100 cūku mēnesī.

Gaļas produkti satur tikai gaļu un garšvielas. Desām netiek pievienoti milti vai piens,  tās var lietot  jebkurš desu cienītājs. Kūpinājumi un pusžāvētās desas kūpina kūpinātavās ar alkšņu  malku, tāpēc produkcija iegūst specifisku, manas bērnības garšu.

Rubuļu produkcija ir kūpināti šķiņķīši, cauraudzīši, karbonāde, speķis, svaiga gaļa un gaļas izstrādājumi. ZS “Rubuļi” ir viena no lielākajām sojas audzētājām Latvijā. Produkciju tirgo savā veikaliņā Saldus tirgū un ar aprīkotu busiņu ved uz citām tirdzniecības vietām: Vaiņodes tirgū, Nīgrandē un Kalnos. Iespējams iegādāties arī uz vietas saimniecībā.

Tel. 26407759, rubuli@inbox.lv