Krimuldas lauku burvība izrādījās tik vilinoša, ka tā no lielpilsētas burzmas atvilināja visu Rozenbergu ģimeni, kas savu sirdsmieru jau vairākus gadu desmitus radusi šeit, „Silpurmašās”. Ģimene saimniecībā darbojas jau no deviņdesmitajiem gadiem un, pateicoties saimnieku rūpēm par savu zemi, dabu un veselību, saimniecība 2004. gadā ieguva bioloģiskās lauksaimniecības statusu. Ieraugot vareno dārzeņu, augu un ogu dažādību, kas valda lauku sētā,  top skaidrs, ka šeit ikkatrs stāds, krūms un koks ir no sirds izlolots un aprūpēts.

Saimniekiem ir patiess prieks, ka cilvēki arvien vairāk rūpējas par zemi, kurā dzīvo un to, kas nonāk uz viņu maltīšu šķīvjiem, kamdēļ ir stiprinājusies ticība visam, kas dabiski audzēts un iekopts. Šeit īpaši lepojas ar bioloģiskajām mellenēm, kas aug Silpurmašu bioloģiski sertificētajā mežā un Latvijā ir retums! Mellenes saimnieki aicina ēst pilnām saujām, meistarot ievārījumu un mieloties ar tām arī ziemā, atrodot tām vietiņu saldētavā.

Ja pašiem nav vaļas iet ogot vai sagatavot krājumus ziemai, saimniecībā sarūpēto bagātību var iepazīt un iegādāt dažādos mājražotāju tirdziņos, kur pie „Silpurmašu” stenda var aplūkot, sasmaržot un nogaršos daudzas jo daudzas dabas veltes – garšaugus, dārzeņus, mellenes, brūklenes, bērzu sulas – ko nu kurā gadalaikā Dabas māte sarūpējusi. Saimnieki paši arī gatavo sīrupus, sukādes, sulas, pesto un citus gardumus, ar ko mielot vēderus un lutināt sevi arī ziemas mēnešos, nebažījoties par to, kas tajos iekšā, jo viss ir īsts, dabīgs un veselīgs.

Šī saimniecība noteikti paliks atmiņā ar plašumu, dabas bagātību un patiesi laipnajiem un sirsnīgajiem saimniekiem, kuri uzņem viesus ar smaidu. Klausoties viņu stāstos, var nojaust, ka bioloģiskais darbs un tā augļi patiesi ir viņu sirdsmīļa lieta. Brauc ciemos un lepojies ar mūsu Latvijas zemniekiem!

Z/S Silpurmašas

E-pasts: plumene25@inbox.lv
Tālrunis: +37126 538 166