Tālajā 1992. gadā saimniekot te sāka ar 22 ha zemes, par pajām nopirktām 10 grūsnām telēm un 2 kravām salmu.“Ziķos” nekad nebaidījās darīt citādāk, ieviest jaunas metodes. Viņi bija pirmie, kas Saldus pusē atragoja govis, turēja tās nojumēs brīvā dabā

Strauja saimniecības attīstība sākās pēc Latvijas iestāšanās ES. Ar ES projektu līdzfinansējumu ir modernizēts un pilnībā atjaunots tehnikas parks. Saimniecībā uzbūvēta jauna, moderna slaucamo govju kūts ar slaukšanas zāli, lagūnas tipa mēslu krātuvi.

Otra lielākā nozare ir augkopība – graudu un rapša audzēšana, kā arī lopbarības sagatavošana.

Ar lielu entuziasmu 2000. gadā Saldus pusē sākās intensīvo augļu dārzu ierīkošana. Protams, ka Bušinsku ģimene malā nestāvēja. Tika ierīkoti pirmie ābeļdārza un upeņu stādījumi. Saimniecība iestājās kooperatīvā “Kurzemes dārzi”, ar kura starpniecību notika produkcijas realizācija.

 Šobrīd saimniecībā ir 3,5 ha liels ābeļdārzs, ierīkotas divas augļu glabātuves. Kopš 2010. gada z/s “Ziķi” piedalās programmā “Skolas auglis” un visa produkcija tiek realizēta 15 skolām un bērnudārziem. Realizēti tiek teicamas kvalitātes āboli.

Ģimenes sievietēm Mārītei un meitai Agitai ir savs hobijs – biškopība, kas nav saistīta ar z/s “Ziķi”. Abas kopā rūpējas par 65 bišu saimēm. Par godu bitēm uzbūvēta guļbaļķu atpūtas māja bišu šūnas formā, kas tagad ir iecienīta vieta ģimenes svinību rīkošanai, kā arī dažādiem semināriem.

Ģimenes tēva Andra sirdslieta ir daudzu gadu laikā savāktā privātā kino un foto lietu kolekcija ar senajām filmu rādīšanas iekārtām un priekšmetiem, kas demonstrē fotografēšanas un filmēšanas procesu.

Dēls Intars nodarbojas ar Strausu audzēšanu.

Zemnieku saimniecība “Ziķi” un Bušinsku ģimene vairākkārt  saņēmusi atzinību par sakopto lauku sētu un ieguldīto darbu saimniecības attīstībā

Saimniecība piedāvā arī ekskursijas, kā arī saimniecībā uz vietas arī var iegādāties medu, ābolus,  pienu, gan strausa olas.

PVD reģ. nr. 023314

Z/S Ziķi
E-pasts: ziki92@inbox.lv
Tālrunis: +37129 265 183

Populārākie Produkti

Nothing found.