SIA “Meduspils” īpašnieks bitenieks Jānis Vainovskis ir ar 29 gadu pieredzi biškopībā. Nodarbojas ar ceļojošo dravniecību, sezonā vairākkārt pārvietojot ap 350 bišu saimēm: no mežiem uz pļavām, no pļavām uz druvām, no druvām uz purviem un siliem…  Bites medu sāk vākt jau aprīlī ar pirmajiem pūpolu un blīgznu ziediem, ceļu turpinot pāri pieneņu pļavām un liepu alejām līdz pat sila viršu rudenīgajiem mētrājiem. Bites velk jaunas šūniņas un piepilda secīgi ar tajā brīdī dominējošo nektāraugu medu. Kolīdz nektāraugs beidz ziedēt, biškopis turpina bites iesākto rūpalu. SIA “Meduspils” ir svarīgi katru gadu sagādāt jau ierasto  plašo klāstu, lai savu iecienīto medu ikviens var baudīt katru gadu ar nemainīgām garšas un konsistences īpašībām. Uzņēmuma bišu medus ir vairākkārt godalgots dažāda mēroga medus konkursos, t.sk. pārtikas izstādē “Rīga Food”, profesionālo biškopju saietos, Medus dienās, kā arī Maizes, piena, medus svētkos.

SIA “Meduspils” īpašais lepnums ir pašu inovatīvais produkts – medus ar ogām, rabarberiem un ingveru. Izmantojot īpašu tehnoloģiju, ogas netiek pasterizētas vai vārītas, tādējādi saglabājot ogu uztuvērtību, krāsu, garšu un aromātu. Šis produkts ir tik dzīvs, ka ogu sēkliņas spēj pat dīgt. Bioloģiski aktīvais medus un ogas viens otru lieliski papildina, ko jo īpaši novērtēsiet laikā, kad nav attiecīgo ogu sezona.

Paralēli medus ražošanai uzņēmums ievāc dažādu veidu ziedputekšņus. Kā ekskluzīvs produkts tiek piedāvāts atsevišķu augu ziedputekšņi, piemēram, pūpolu, pieneņu vai rapšu. Savukārt jauktie putekšņi tiek ievākti noteiktā laika periodā, piemēram, augļudārza un Jāņu zāļu ziedēšanas laikā. Līdz ar to no vairāk nekā 25 veidiem varēsiet izvēlēties sev tīkamāko garšu, aromātu, kas iespējams tuvāk atbilst Jūsu organisma vajadzībām.

Uzņēmums iegūst arī bišu maizi, kas ir pats vērtīgākais produkts no sortimenta. Bišu maize ir tie paši ziedputekšņi, ko bite novietojusi šūnās un iekonservējusi. Pienskābās rūgšanas rezultātā putekšņi kļūst par bišu maizi un ir organismam daudz vieglāk uzņemami. Bišu maizi iegūst tikai rudenī, kad medus ir izsviests no kārēm un ir ļoti ierobežotā daudzumā.

SIA “Meduspils” lej sveces no īpaši sagatavota bišu vaska. Tas tiek dzidrināts, lai novērstu sprakšķēšanu, dūmošanu un pastiprinātu pilēšanu. Svece deg mierīgi un rada nomierinošu mājīgu noskaņu. Cenšamies piemērot dakts turētājus, lai sveces degtu ilgāk un nebūtu lieku atlikumu.

 

SIA “Meduspils” piedāvā arī ekskursijas bišu dravā “Kāres”:  atklāt medus daudzveidību, piedaloties monofloro medu degustācijā;

pēc Meduspils inovatīvas tehnoloģijas radītu dabīgu medus maisījumu degustāciju;

vasaras sezonā iespēju iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā;

ģērbšanos bitenieka tērpos;

draudzēšanos ar bitēm – bišu saimes apskate, fotografēšanās;

adrenalīnu rosinošu atrakciju “Riča”;

piknika vietu – bez maksas, ja nepieciešams ugunskurs – papildu maksa.

Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijām un radošajām darbnīcām – 29497903 (Jānis) vai 28647973 (Agnese).

 

SIA “Meduspils”

E-pasts: meduspils@inbox.lv

Tālrunis: 29497903