Pirms trīs gadiem , kad aizgāju no darba, sāku domāt, ar ko varētu laukos nodarboties visu gada griezumā. Pašā sākumā sāku audzēt vistiņas, ar laiku vistu bariņš pieauga no 5 vistiņām līdz 150 vistām. Sapratu, to ka vistu olas katrā otrā lauku mājās var iegādāties, nolēmu sevi izaicināt paipalu audzēšanā. Jo paipalu olas reti kurš piedāvā. Kurzemes pusē lielie paipalu audzēji pēdējos gados ir vairāki beiguši putnkopības nozares darbību. Tāpēc lielāks stimuls attīstīties uz augšu. Esmu Latvijas Putnkopības Asociācijas biedrs. Regulāri 2 reizes gadā  laboratoriskās analīzes tiek veiktas, lai pārliecinātos par paipalu veselību un to olas kvalitāti.
Paipalu audzēšana ir ļoti atšķirīga no vistu audzēšanas.

Lai gan paipalu turēšana mājās tiek praktizēta vairāk nekā simts gadus, paipalas joprojām saglabā savvaļas putnu paradumus: laukā var viegli aizmukt vai aizlidot, tāpēc drošākā vieta, kur var dzīvot, ir būros. Katrā būrī tiek turētas pa 10 paipalām. Šobrīd manā saimniecībā ir ap 50 paipalām. Uz vasaras beigām plānojas vēl uz pusi palielināt.

Paipalas tiek barotas ar granulēto barību bez ģenētiski modificētās sojas. Barības ražotājs nodrošina speciāli paipalām paredzētu pilnvērtīgu ar enerģētisko vērtību, minerāliem un vitamīniem, kas nepieciešams veselai putnu augšanai. Papildus tiek dots zaļumi , kukurūza ,dārzeņi un sliekas.

Lai olas dētu cauru gadu, paipalām telpā jānodrošina +20 grādi arī ziemā. Paipalu olas var istabas temperatūrā uzglabāt līdz 30 dienām, bet ledusskapī var uzglabāt līdz 2 mēnešiem.

Paipalas un paipalu olas

 Indra Tilgale

Tel. 27771916

Populārākie Produkti

Nothing found.