fbpx

Mung pupiņas BIO

4.25

Tās ir mazi, zaļi pākšaugi, kas zināmas arī kā “zaļās pupas”,  “mung”, “mongo”, “moong”, “misu pupas”, “zaļās sojas pupiņas”, “moog” (veselas) u.c. Tās Vigna radiata auga sēklas. Pupiņas ir mazas, olveida formas, zaļā krāsā. Vārds “mung” ir cēlies no hindu „moong.” Mung pupiņas ir kultūraugs, kas aug tropu (vai subtropu) zonā, un tā augšanai nepieciešamas ļoti siltas temperatūras (apmēram 30-35°C). Visvairāk tās audzē Indijā, Ķīnā un Taizemē.

Mung pupiņas jau gadsimtiem ilgi ir bijušas daļa no ķīniešu virtuves, kur tās tiek sauktas par „zaļajām pupiņām.” Parasti tās tiek ēstas veselas vai diedzētas, kā arī saldā ēdiena pagatavošanā ar nosaukumu „zaļo pupiņu zupa.” No pupiņām iegūtā ciete tiek izmantota dažādu želeju un „caurspīdīgo” jeb „stikla” nūdeļu pagatavošanā. Veselas pupiņas lielākoties tiek gatavotas, pupiņas vārot, līdz tās kļūst mīkstas. Tām mēdz pievienot cukuru, kokosriekstu pienu un mazliet ingvera. Pagatavotas mung pupiņas būs garšīgas, ja tām pievienosit garšvielas. Tās var lietot arī zupās un sautējumos.

Ja vēlaties izdiedzēt pupiņas, iemērciet tās ūdenī uz vairākām dienām. Diedzēšana var veicināt uzturvērtības palielināšanos, un padarīt pupiņas vēl vieglāk pārstrādājamas Jūsu gremošanas sistēmai. Pupiņu asni ir lielisks vitamīna C avots un piešķirs uzturvērtībām bagātu piedevu sviestmaizēm un salātiem. Tādi pākšaugi kā mung pupiņas, ir populāra alternatīva gaļai veģetāriešu virtuvē. Tās satur arī samērā lielu devu kālija, šķiedrvielu, magnija un B vitamīna.

Svars-500g

Nav noliktavā


    Tikai pieteicies klienti, kurš iegādājies šo produktu, var atstāt atsauksmi.

    Saistītie produkti

    Privacy Preference Center